Yaz Aylarında Protez Saç Bakımı

Yaz Aylarında Protez Saç Bakımını Anlatan Blok Yazısı Görseli

Protez saç uygulaması, saç dökülmesine ve kelliğe karşı alternatif bir çözüm olarak gittikçe yaygınlaşmaktadır. Ancak bu durum protez saçın ömrü ve bakımı hakkında soru işaretlerini de arttırmaktadır. Özellikle yaz aylarında, terleme ve denize girme gibi durumlarda protez saça nasıl bakım yapılacağı, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Yaz aylarında protez saç bakımı terleme, denize girme, güneşte durma gibi durumlar göz önüne alınarak daha farklı bir hal alır.

Bol bol terlediğimiz yaz aylarında protez saçı kafada tutmamız da oldukça zor bir hal alır. Ter nedeniyle protez saç bantlarının kafada tutunması da zorlaşır. Bu nedenle yaz aylarında protez saç bakımına ayrı bir özen göstermek gerekir.

Yaz Aylarında Protez Saç Kullanımı

Protez saçın bakımı sırasında en önemli sıkıntılardan biri yaz aylarıdır. Yaz aylarında insanlar diğer aylara göre daha sık terlemekte ve daha sık duş almaktadır. Bu durumun protez saça direkt olarak bir zararı olmasa da, saçın ömrünü kısaltan nedenlerden biridir.

Bu yüzden bu aylarda protez saça diğer aylara nazaran daha fazla özen göstermek gerekir. Saç terleme gibi etkilerden dolayı yıpranmaması için bakım süreleri kısaltılmalıdır. Protez saçı güneş ışınlarının etkisinden korumak için protez saça özel üretilen ürünlerin kullanımı şiddetle tavsiye edilir.

Protez saçın yaz aylarında kullanımı hakkında bir başka problem ise havuz ve denizle girme durumlarıdır. Havuzların içinde bulunan ve havuzları temiz tutan klorun protez saça yıpratıcı etkileri vardır. Bu yüzden havuza girdikten sonra protez saçın klordan arındırılması gerekmektedir. Aynı şekilde deniz suyunda bulunan tuzda protez saçın yıpranmasına yol açar. Bu yüzden havuz ve denize girdikten sonra protez saçın şampuan ve saç kremi kullanılarak temizlenmesi çok önemlidir.

Dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise, havuza ve denize girmeden önce protez saç bakımının yapılması gerektiğidir. Eğer denize ve havuza girmeden önce bakım yapılmazsa, bu durum kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Ayrıca saçın bakımında kullanılan ürünlerin yüzde yüz tıbbi ürünler olmasına da dikkat edilmelidir.

Tüm bu hususlara dikkat edildiği sürece protez saçın ömrü kesinlikle daha uzun olacaktır

Protez Saçın Ömrü Ne Kadar?

Protez saçların ortalama ömürleri bir yıldır. Lakin bu süre doğru ve dikkatli bakım ile 2 yıla kadar uzayabilmektedir. Protez saçın ömrünü etkileyen bir başka unsur ise protez saçın orijinal maddeler ile yapılmış olmasıdır. Saç yapılırken kullanılan maddeler orijinal ise, saç yapılırken yüzde yüz insan saçı kullanılmış ise saçın ömrü normal bir protez saçın ömrü kadar uzun olur.

Protez saç her ne kadar doğal saçla birebir olsa da sonuçta doğal saç değildir. Bu yüzden protez saç yapımında kullanılan maddelere ve protez saçın içeriğine dikkat edilmelidir. Saç protezi bakımında, protez saça özel olan bakım ürünleri dışındaki ürünler, çok sert ya da çok yumuşak taraklar kullanılmamasına dikkat edilmelidir.

Yaz aylarında protez saç bakımına da dikkat ettikten sonra protezin ömrü uzun olacaktır. Siz de yaz aylarında protezinize özen göstermek ve rahat bir şekilde kullanmak istiyorsanız koruyucu Spreylerimizden yararlanabilirsiniz. Scalp Protector Sprey, nem koruyucu özelliği ile protezinizi yaz aylarında korumanıza yardımcı olur. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizi Facebook sayfamız üzerinden takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.