Protez Saç Bandı Neden Erir?

Protez Saç Bandı Neden Erir Sorusunu Anlatan Blok Yazısı Görseli

Protez saç uygulaması, günümüzde en basit uygulanan estetik uygulamalarının başında gelmektedir. Bunun nedeni ise protez saç uygulamasında herhangi bir cerrahi operasyona gerek olmayışıdır. Protez saç uygulaması totalde birkaç seans sürer ve temelde protez saçı uygulanacak bölgeye yapıştırmaktır. İnsan saçıyla birebir olan bu protez saçı yapıştırmak için birkaç işlem ve protez saç bantları gerekmektedir. Protez saç bandı kullanımı ile protez kolayca kafada kalır.

Protez saç bantları, saç protezini yapıştırmak için kullanılan çift taraflı bantlardır. Bir ucu saçın seyrek olduğu bölgeye, diğer ucu ise protez saça yapıştırılarak kullanılmaktadır. Protez saçın geri kopmaması ve düzgün oturması için protez saç bantlarını doğru yapıştırmak çok önemlidir.

Bu bantlar yaklaşık 2-3 hafta kafada kalarak protezi tutar. Ancak dönem dönem bu bantları çıkarmanız ve bakım yapmanız gerekir. Bu kullanım ömrünü aştığınızda protez saç bandı erimesi durumu ile karşılaşmanız mümkündür. Bu durumda protez bantlarını hemen yenilemek gerekir.

Protez Saç Kaç Günde Hazırlanır?

Protez saç kişiye özel olduğu için, saç hazırlamadan önce bir takım ölçümler yapılmaktadır. Ardından ise ölçümlere uygun kişiye özel tasarımlar ortaya çıkarılır. Ölçümler ve tasarımın ardından saç yüzde yüz insan saçına benzeyecek şekilde büyük bir titizlikle hazırlanmaya başlanır. Yapılan ölçümler, tasarımlar ve saçı hazırlama kişiye özel olduğu için büyük bir titizlik ile yürütülmektedir.

Protez bandı da hazırlama sürecinin büyük bir parçasıdır. Protez saç satın alımı yapan kişilerin ayrıca protez saç bandı da satın alarak süreci tamamlaması gerekir. Bu bantlar protezi kafada tutmaya yarayan temel parçalardır. Bu nedenle erimemesi ve açılmaması için bakımlarını düzenli yapmanız gerekir.

Protez Saç Bantları Açılır Mı?

Protez saçları sağlıklı olarak kullanmak için düzenli olarak bakımlarını yapmanız gerekir. 2 ya da 8 haftada bir bakım yapmadığınız sürece protez saçınızdan verim almanız mümkün değildir. Bunun en büyük göstergesi ise protez saçların gün geçtikçe daha fazla hareket etmesi ve yerinden oynamasıdır. Bu durum saç bantlarının açıldığına işarettir.

Bu durumda beklemeden hemen saç bakımı yapılmalıdır. Aksi taktirde saç hasar alabilmekte ya da yerinden kopabilmektedir. Saç bakımının aksatılması dışında protez saç bantlarının yerinden çıkması epey zor bir durumdur. Protez saç bandı oldukça kuvvetli bir materyaldir ve siz düzenli bakım yaptığınızda hiç bir sorun oluşturmazlar.

Protez Saç Bantları Neden Erir?

Bu durum tamamen protez saçın uzun süreli kullanılması ile alakalıdır. Protez saçların belli bir kullanım süreleri vardır. Belirli sürelerde bu bantların değişip yenilemek gerekir. Bu süre genelde 2 ya da 3 haftadır. Ayrıca alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklarda bu erime sürecini hızlandırmaktadır. Bu nedenle bu kötü alışkanlıklardan uzak durmanız gerekir.

Protez saç bandı erimesi ya da açılması çok sık görülen durumlar değildir. Bu durumlar yalnıza kalitesiz bantlarda ya da bakım yapılmama durumlarında görülmektedir. Web sitemizde biz size birçok çeşit protez bant sunuyoruz. Sunduğumuz kaliteli bantlarla protezlerinizi uzun süre kullanmanız mümkündür. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız. Facebook sayfamıza erişmek için buraya tıklayınız.