Protez Saç Kafadan Çıkar Mı?

Protez Saç Kafadan Çıkarmı Sorusunu Anlatan Blok Yazısı Görseli

Kelleşme problemlerinin bir numaralı çözümlerinden olan protez saçlar günümüzde oldukça popüler bir hale gelmiş durumda. Protez saçların çok tercih edilmesinin birçok nedeni var. Bunlardan en önemlisi ise protezlerin cerrahi işlem gerektirmemesi ve geri dönüşlü olması. Birçok insan saç ekimi gibi cerrahi operasyonlardan çekinmekte. Ancak protez saç bunun için harika bir çözüm. Peki protez saç kafadan çıkar mı?

Protez saçlar kişiye özel olarak üretilen, tül, poly veya mono zemin üzerine doğal saçların yerleştirildiği sistemler. Saç dökülmesi ve kelleşme sorunları yaşayan kişiler kelleşmenin olduğu bölgeye ya da kafanın tamamına protez tercih edebilmekte. Saç protezleri protez bantları ile kafaya yapıştırılmakta. Protez bantları bir tarafı proteze bir tarafı deriye yapışan çift taraflı bantlar. Bu bantlar protezin kafada sabit kalmasını sağlıyor. Aynı zamanda bu bantları her zaman çıkarmak ve yenilemek mümkün.

Protez Saç Kafadan Ne Zaman Çıkar?

Protez saç, protez saç bantları ile kafada sabit kalır. Bu bantları solvent yardımıyla çözüp çıkarmak mümkündür. Her 2-4 haftada bir protez saçı çıkarıp bakım yapmak gerekir. Web sitemizde de bulunan solventler ile bantları hızlıca eritip protezi kafadan çıkarmak oldukça kolaydır.

Protez saçı yapıştırmak için kullanılan bantlar oldukça kuvvetlidir. Sonuç olarak bu bantlar kendiliğinden kolayca çıkmaz. Protez saçınızı çektiğinizde protezi kafanızdan çıkaramayacağınız gibi saç derinize zarar vermeniz de kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle protez saç kafadan çıkarma sırasında uygun prosedürleri izlemeniz ve protezinizi çekerek çıkarmamanız gerekir.

Kullanıcılar günlük hayatta protezin kendiliğinden çıkması durumundan da endişelenmektedir. Protez saç terleme, duş alma, havuza, denize girme, eğilip doğrulma gibi durumlarla kafadan çıkmaz. Birçok kişi protezin bu durumlarda çıkmasından endişelenmektedir. Ancak protez saç iyi yapıştırdığınız sürece kafadan kolay kolay çıkmaz.

Protez Saç Kullanımında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Öncelikle protez saçın bakım aralıkları çok önemlidir. Protezin uzun ömürlü olması ve uzun süre kullanılması düzenli bakıma bağlıdır. 2 ile 4 haftada bir protez bakımını yapmak ve bantları yenilemek gerekir.
  • Protezle duş almak mümkündür. Ancak protezi her gün yıkamak ömrüne zarar verecektir. Bunun için duş sıklığını iyi ayarlamak gerekir.
  • Protez saç kolay kolay kafadan çıkmaz. Bu nedenle protezinizi çekiştirmemeniz gerekir. Bunun yerine solventler ve uygun çözücülerle protezinizi çıkarmalısınız.
  • Bakım ya da yıkama sırasında proteze uygun ürünler kullanmanız da büyük önem taşır. Protez şampuanları, tarakları gibi ürünler bakımınızı kolaylaştıracak ve protezin ömrünü uzatacaktır.
  • Protez tercihinizi kaliteli seçeneklerden yana kullanmalısınız. Kaliteli bir protez size uzun süre yarar sağlayacaktır. İşte sacliol.com’ da bu noktada devreye girmektedir.

Sunduğumuz kaliteli protez seçenekleri ile sizlerin karşısındayız. Protez saç hizmetimiz ve bakım ürünleri seçeneklerimiz ile size en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Web sitemiz üzerinde birçok kaliteli protez saç sistemini bulmanız mümkün. Siz de protez saçla yeni bir hayata giriş yapmak istiyorsanız buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.