Protez Saç Malzemeleri

Protez Saç Malzemelerini Anlatan Blok Yazısı Görseli

Protez saçlar şu sıralar oldukça popüler. Kadın ya da erkek saç dökülmesi sorunu yaşayan herkes protez saçlarla bu soruna çözüm buluyor. Protez saçlar ve protez saç malzemeleri saç dökülmesi için yıllar süren bir çözüm sağlıyor. Bir saç protezi almaya karar verdiğinizde size özel üreten saç protezinizi malzemeleri ile beraber satın alıp yıllarca kullanmanız mümkün olacaktır.

Protez saçlar doğal ve kaliteli görünümleri nedeniyle oldukça sık tercih edilmekte. Ayrıca kullanımları da oldukça kolay olan protez saçlarla hiçbir cerrahi işleme gerek kalmadan doğal görünümlü saçlara kavuşmak mümkün. Doğru bakım ile protez saçları yıllarca kullanmanız da mümkün oluyor. Protez bakımı için ise protez saç malzemeleri gerekiyor.

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç protezleri düzenli bakım isteyen materyaller. Ortalama 2 haftada bir yapacağınız bakımlar ile hem saç protezinizin doğal ve kaliteli görünümünü korumanız hem de uzun yıllar protezinizi kullanmanız mümkün oluyor. Doğru şekilde ve doğru malzemelerle yapılan bakımlar protezin ömrünü uzatırken görünümünü korumasına da yardımcı oluyor.

Protez bakımı için önce saç protezini kafadan çıkarmak gerekiyor. Bunun için ihtiyacınız olan malzeme ile çözücü solventler. Çözücü solventi önce saç protezinin ön kısmından sıkıp yavaş yavaş protezi kaldırmanız gerekir. Daha sonra protezin ön tül kısmından solvent sıkıp bantları çözebilirsiniz. Kafada kalan bant kalıntıları için ise bir pamuğa solvent sıkıp silme işlemi yapabilirsiniz.

Protezi çıkardıktan sonra uzayan saçlarınızı tıraşlayıp protezi yeniden takmanız gerekir. Protezi yeniden takmak için ihtiyacınız olan protez saç malzemeleri ise protez bantlarıdır. Bu bantlar bir taraftan protezi tutup bir taraftan da kafaya yapışarak protezin kafada kalmasını sağlar. Bu bantları önce proteze yerleştirdikten sonra korumaları kaldırarak protezinizi kafanıza yerleştirebilirsiniz. Protezinizi yeniden yerleştirdikten sonra bakım işlemi de tamamlanmış olur.

Protez Saç Bakımı Kaç Günde Bir Yapılır?

Protez saç bakımını düzenli yapmak sağlıklı bir protez kullanımı için oldukça gereklidir. Ortalama iki haftada bir protez saç bakımını yapmak gerekir. Bakımı aksattığınızda protezin altından uzayan saçlarınız kötü bir görünüm oluşturacaktır. Ayrıca bantların tutuş gücü de günler geçtikçe azalacak ve proteziniz kafanızda oynamaya başlayacaktır.

Protez saçları ortalama 2 yıl gibi bir süre sorunsuz şekilde kullanmak mümkündür. Ancak yapacağınız düzenli bakımlar ile bu süreyi 4 yıla çıkarmanız da mümkün olacaktır. Doğru protez saç malzemeleri ile yapacağınız düzenli bakımlar protezinizin kullanım süresini uzatacak ve daha uzun süre doğal görümü korumayı sağlayacaktır.

Protez Saç Malzemeleri Nelerdir?

Protez saçlar için bakım ve şekillendirme aşamasında kullanmanız gereken bazı protez saç malzemeleri bulunmaktadır. Bu malzemeler saç protezlerinize bakım yapmanızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca şekillendirmek için kullanacağınız malzemeler protezinizin yapısını bozmadan şekillendirmenizi sağlayacaktır.

Çözücü solvent ve protez saç bandı gibi malzemeler protez saçlar için bakım sırasında kullanacağınız ürünlerdir. Bu malzemeler olmadan bakım yapmanız mümkün değildir. Bu nedenle protez saç satın almak istediğinizde bu ürünleri de almanız gerekir. Protez saçları temizleme ve şekillendirme aşamasında kullanacağınız malzemeler de bulunmaktadır. Bu malzemeler protez saçlara özel şampuanlar ve taraklardır.

Protez saç sistemlerini hem internetten hem de çeşitli merkezlerinden satın almanız mümkündür. Aynı şey protez saç malzemeleri için de gereklidir. Saçlı Ol Saç Market olarak biz de hem protez saç sistemlerini hem de bunlara uygun malzemeleri sizlere sunuyoruz. Web sitemiz üzerinden çeşitli protez saç sistemlerine erişebileceğiniz gibi solvent, protez saç bandı gibi ürünlere erişmeniz de mümkün. Bizi tercih ederek yıllarca doğal ve kaliteli görünen protez saçlara sahip olabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayınız. Bizi Facebook sayfamız üzerinden takip etmek için buraya tıklayınız.