Protez Saç Kafada Kaç Gün Kalır?

Protez Saç Kafada Kaç Gün Kalır Sorusunu Anlatan Blok Yazısı Görseli

Değişen zaman ve değişen çağla birlikte artık tedaviler ve çözümler de değişmekte. Günümüzde teknolojinin de yardımıyla eskiden çözüm bulamadığımız birçok şeyi çözüme kavuşturabiliyor ve eskiden değiştiremediğimiz birçok şeyi değiştirme imkanı bulabiliyoruz. Saç dökülmesine çözüm olan protez saç da bunlardan bir tanesi. Protez saç oldukça sağlıklı ancak geçici bir yöntem. Peki protez saç kafada kaç gün kalır?

Saç protezi en popüler çözümlerden bir tanesi. Protez saç; saç dökülmesi yaşayan kadın veya erkeklerin kafa bölgesine takılan, yüzde yüz oranında insan saçından üretilmiş ve tamamen kişiye özel olan bir çözümdür. Protezin saç dökülmesi yaşayan insanlar tarafından sıkça tercih edilmesinin nedeni ise cerrahi herhangi bir operasyona gerek duyulmamasıdır.

Saç protezleri uzun süre kullanım için uygundur. Ancak birçok şeyde olduğu gibi protezlerin de belirli bir ömrü vardır. Protezler uzun süre kullanılmaktadır. Arada bakım yapmak ve saç derisi rahatlatmak için protezi çıkarmak gerekir. Peki protez ne kadar kafada kalır? İşte tüm cevaplar…

Protez Saç Kaç Günde Yapılır?

Protez saç uygulaması isteyen kişilerin uyması gereken birtakım kurallar ve öneriler vardır. Saç protezi uygulamasının ne kadar süreceği, kafa yapısı ve bölgeye göre değişim göstermektedir. Bu süre uygulanacak işlemlere ve saçın kafa derisine işlenmesine bağlı olarak genelde bir seanstan uzun sürmektedir. Protez saç kafada dökülmenin olduğu bölgeye ya da kafanın tamamına uygulanmaktadır.

Kadınlarda bu işlemler genelde daha uzun sürmektedir. Birkaç seans sonra saç protezi işlemi biter ve kullanılmaya hazır hale gelir. Protezin ne kadar uzun süre kafanızda kalacağı, ne kadar temiz kullanıldığına bağlı olarak değişmektedir.

Protez Saç Kaç Sene Kullanılır?

Protez saçın bakım süresi, saça nasıl bakıldığına göre değişim göstermektedir. Saç protezini temiz kullandığınızda ve iyi bakım yaptığınızda bu süre 3 seneyi bulmaktadır. Protez saçı 3 sene boyunca sıkıntısız kullanmanız için doğru bakım ürünlerini kullanmanız ve saça zarar verecek olan şeylerden uzak kalmanız çok önemlidir. Protez saçın bakımı aksatırsanız ortalama 2 sene kafada kalabilmektedir. Bu süreyi uzatmanın en dikkat edilmesi gereken yollarından biri ise saçın birbirine karışmasını ve düğüm olmasını önlemektir. Saçın kurumasını önlemek de protez saçın kullanım süresini arttıran etkenlerden biridir. Çok düzgün bakılmış ve kullanımına özenle dikkat edilmiş bir protez saçın kullanım süresi 4 yılı bile görmektedir.

Protez Saç Bakım Süresi Ne Kadar?

Protez saç bakımının aksatılmaması, saçın üzün ömürlü olması ve zarar görmemesi için oldukça gereklidir. Bu bakımlar saçınızın ilk kullanmaya başladığınız gün gibi sağlıklı ve gür görünmesi için çok önemlidir. Bu bakımların aralığı 2 ila 8 hafta arasında değişmektedir. Saçınızın sağlığı açısından 2 haftada bir protez bakımını yapmanız oldukça önemlidir. Bakımlar protez saç kaç gün kafada kalır sorusunun cevabını da olumlu etkiler.

Protez Saç Kaç Günde Bi Yıkanır?

Protez saç her gün yıkandığı taktirde saçta yıpranmalar ortaya çıkmaktadır. Ayıca yıkama esnasında doğu bakım ürünleriyle bakım yapılması da gerekmektedir. Bu durumun her gün yapılması, saçta yıpranmalara ve kuruluğa yol açmaktadır. Uzmanlar protez saçın yıkama süresini 2 ila 3 gün ara ile yapılmasını uygun bulmaktadır. Protez saçın kurumasını ve yıkanmasını önlemek için 2 günde bir yıkanması gerekmektedir. Ayrıca protez saç yıkanırken normal şampuanlar değil, protez saçlar için özel şampuanlar kullanılmalıdır.

Protez Saç Kafada Kaç Gün Kalır?

Protez saçın kalıcılığı 1 sene ile başlamaktadır. Bu durum uygulanan işlemlere ve kafa yapısına göre değişebilmektedir. Ama asıl etkileyen şey saça uygulanan bakımdır. Uzmanların tavsiyelerine ve bakım kurallarına uyulduğu sürece saçın ömrü git gide uzamaya başlar. Sonuç olarak doğru bakım yolları ile protez saçın kalıcılığı 2.5 sene gibi bir süreye uzamaktadır.

Protez saç bakımı için 2-3 haftada bir çıkarmanız gerekir. Yani protez saç kafada 2-3 hafta kadar kalır. Sonrasında çıkarmanız ve bakımını yapmanız gerekir. Ayrıca protez bantlarının da bakımını aynı zaman aralıklarında yapmanız gereklidir.

Protez saçı 3 ila 4 sene gibi uzun bir süre kullanmak için uzmanların önerilerine ve yapılması gerekenlere adım adım uymanız ve saç bakımına özen göstermeniz gerekir. Bu durum 4 sene gibi uzun bir sürede saçınızın estetik ve gür bir şekilde durmasını sağlayacaktır.

Uzun süre estetik ve doğal görünümlü saçlara sahip olmak ve harika protezler kullanmak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. Bu nedenle bize ulaşmak için buraya tıklayınız. Facebook sayfamızı ziyaret etmek için buraya tıklayınız.