Protez Saç İle Banyo Yapılır Mı?

Protez Saç İle Banyo Yapılırmı Sorusunu Anlatan Blok Yazısı Görseli

Saç dökülmesi hem kadınlar hem de erkekler için büyük bir problem. Özellikle de erkeklerin büyük bir çoğunluğu kel kalma riski ile yüz yüze. Saç dökülmesi ve kelleşme için birçok çözüm yolu bulunmakta. Ancak en çok tercih edilenlerden bir tanesi de protez saç. Protez saç hakkında merak edilen birçok şey olsa da protez saç ile banyo yapılır mı sorusu bunlardan en sık sorulanı. İşte cevaplar…

Merkezimizde uzman çalışanlarımızla sizlere sunduğumuz protez saç hizmetimiz kelleşme görünümünün önüne geçmenizi sağlıyor. Merkezimizde birçok protez saç hizmeti sunuyoruz ve hizmetlerimizde sizin rahatlığınızı ve memnuniyetinizi ön planda tutuyoruz. Uzun süredir protez saç kullanan kişiler bu konudan oldukça memnun olsa da ilk kez protez saç kullanacak kişilerin bu konuda bazı soruları olabilmektedir. Bu sorulardan birçoğu ise protez saçın günlük hayatlarını nasıl etkileyeceği ile ilgili.

Günlük hayatta herkesin düzenli olarak gerçekleştiği birçok rutin bulunmakta. Bunlardan bir tanesi de tabi ki duş almak. İşte protez saç kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de duş konusu. Yeni protez saç yaptıracak kişiler en çok protez saç ile banyo yapılır mı sorusunu merak etmekte.

Protez Saç Ve Banyo

Protez saç ve banyo en çok merak edilen konulardan biri. Birçok kişi protez saç yaptırmak isterken bu soruları soruyor. Protez saç ile banyo yapmak elbette mümkün. Ancak bunun mümkün olması için hava ve su geçiren kaliteli protezlerin kullanılması gerek. Merkezimizde kullandığımız protezler hava ve su geçiriyor. Bu sayede banyo yapmaya da olanak sağlıyor.

Protez saç konusu olduğunda kalite en ön sıralarda gelmektedir. Çünkü saç derisinin korunması, uzun süre doğal bir görünüm sağlanması ancak kaliteli protez ile mümkün olmaktadır. Kaliteli bir protezin kişiye özel üretilmesi ve hava – su geçirgen olması gerekir.

Protezin hava ve su geçirmesi tabanı ile alakalıdır. Tabanında kullanılan materyalin saç derisine uygun bir materyal olması gerekir. Protezin hava ve su geçirmemesi altta kalan saç derisini olumsuz etkileyecektir. Havalanmayan ve su ile temas etmeyen saç derisinde bir çok dermatolojik problemin meydana gelmesi işten bile değildir.

Protez ile banyo yapmanız için yalnızca tabanının geçirgen olması yetmez. Aynı zamanda protezin yapıldığı saç tellerinin de doğal saçtan ya da suya dayanıklı kaliteli materyallerden üretilmesi gerekir. Çünkü kalitesiz protezlerde fazla su ile temas durumlarında bozulmalar meydana gelecektir.

Merkezimizde ürettiğimiz protezlerin tamamı oldukça kalitelidir. Protezlerimizin tamamı hava ve su geçişine olanak tanımakla beraber, doğal saçtan ya da doğal saça yakın materyallerden üretilmiştir. Bu nedenle merkezimizde protez hizmeti alan müşterilerimiz gönül rahatlığı ile banyo yapabilirler.

Protez ile Banyo Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Protez saçlar her ne kadar doğal materyallerden üretilmiş ve kaliteli tasarlanmış olsalar da doğal saç gibi saç derisinden beslenmezler. Bu nedenle kurumaya ve yıpranmaya daha yatkın olurlar. Kullanıcıların protez saç ile banyo yaparken dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunmaktadır:

  • Öncelikle kullanılan şampuan çok önemlidir. Protez saçın normal şampuan ile yıkanmaması gerekir. Protez saçlar için özel olarak üretilen şampuanlar bulunmaktadır. Banyo yaparken uygun ve proteze özel üretilmiş ürünleri kullanmak protezin kullanım ömrünü de arttıracaktır.
  • Protez saçın her gün yıkanmaması gerekir. Protez saçlar doğal saçlar gibi saç derisinden beslenmezler. Bu nedenle kolayca kuruyup yıpranabilirler. Saçı her gün yıkamak da bu duruma yol açacaktır. Sonuç olarak her gün yıkanan saç kuruyacak ve kullanım ömrü kısalacaktır.
  • Protez saçın yıkanma sıklığı normal saça göre daha az olmalıdır. Örneğim haftada 2 kere yıkamak, protezin ömrü için faydalı olacaktır. Duş sıklığını ayarlamak ve proteze alan tanımak oldukça önemlidir.
  • Duş sırasında suyun sıcaklığı da protez için önem taşımaktadır. Çok sıcak su kullanmak yine proteze zarar verecektir. Bu nedenle suyun sıcaklığını iyi ayarlamanız gerekir.
  • Protez saç ile banyo yaparken saçı çok fazla ovuşturmamak ve kaşımamak gerekir. Protezinize hassas davranmanız ömrünün daha uzun olmasını sağlayacaktır.
  • Banyo sonrası kullanacağınız ürünlerin de tıpkı şampuanınız gibi proteze özel olması gerekir. Bu ürünleri yeterli miktarda kullanmanız da önemlidir.
  • Banyo sonrası tarama işlemi de protez için önem taşır. Protez saçlar genel olarak taranıp şekillenmeye uygundur. Ancak tararken nazik davranmak ve uygun tarakları kullanmak oldukça önemlidir.

Bütün bunlara dikkat ettikten sonra banyonuzu rahatlıkla yapabilirsiniz. Siz de saç dökülmesinin getirdiği görünüme bir son vermek ve bunu yaparken günlük hayatınızdan ödün vermemek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek için lütfen buraya tıklayınız.