Protez Saç Bandı Kaç Günde Bir Çıkarılır?

Protez Saçın Kaç Günde Çıkarılmasını Anlatan Blok Yazısı Görseli

Protez saçlar günümüzde oldukça popüler. Saç dökülmesinin ve buna bağlı olarak dökülmenin en iyi çözümlerinden biri olan protez saçlar oldukça sık tercih ediliyor. Protez saçlar doğal bir görünüm sunarken cerrahi bir işlem gerektirmemeleriyle de avantaj sağlıyor. Protez saçlar protez saç bandı ile kafaya yapıştırılıyor. Bu bantlar protezin belirli bir süre kafada kalmasını sağlıyor. Ancak hem bu bantların hem de protezin belirli aralıklarla bakım amacıyla çıkarılması gerekiyor. Peki protez saç bandı kaç günde bir çıkarılır?

Protez saç bantları protezin kafada sabit kalmasını sağlayan bantlar. Bu bantlar önce proteze sonra da kafa derisine yapışarak bir süre protezi sabit tutuyor. Ancak belirli bir süre sonra bakım yapmak amacıyla hem bu bantları hem de protezi çıkarıp yenilemek gerekiyor. Protez kullanıcıları bu bakım süreci ile ilgili birçok soru sormakta. Hatta bu bakım işleminden dolayı ön yargılı olanlar bile var. Ancak bu oldukça kolay bir işlem.

Protez Saç Bakımı

Protez saç bakımı birçok kişinin gözünü korkutsa da oldukça kolay bir işlem. Saç protezi bakımında öncelikle solvent yardımıyla protez bantları çözüp ve protezi kafadan çıkarıyorsunuz. Daha sonra kalan bant kalıntılarını temizlemek için protezin saçlı kısmından solvent sıkıyorsunuz. Kafa derinizde kalan bant kalıntılarını ise yine bir solvent ve pamuk yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Protez saç bandı kaç günde bir çıkarmak gerekir sorusunun cevabı da bu bakım aşamasında gizli. Protez bantlarınızı her bakım yaptığınızda bu şekilde çıkarıyorsunuz. Daha sonrasında yeni bantları uygun şekilde proteze yerleştiriyorsunuz. Yapacağınız son işlem ise protezi tekrar kafanıza yerleştirmek. Protez saç bandı üzerindeki koruma kısmını kaldırarak bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca protezi yerleştirdiğiniz saç derisinin kuru ve temiz olmasına özen göstermelisiniz.

Protez Saç Bandı Kaç Günde Bir Değiştirilir?

Protez saç bantlarınızı her bakım yaptığınızda değiştirmeniz gerekir. Bu süre için ise en ideali 1-2 haftadır. Protez saçlarınızı bakım yapmadan en fazla 4 hafta kullanabilirsiniz. Çünkü protez saçınıza uzun süre bakım yapmadığınızda bantlar gevşeyecek ve altta uzayan kendi saçlarınız görünmeye başlayacaktır. Bu nedenle bakımlarınızı aksatmamanız gerekir.

Protez saç bandı her bakım yaptığınızda değiştirilmektedir. Bu da yaklaşık 7-15 günde bir değiştirmeniz gerektiği anlamına gelir. Bu sürede protez bandı değişimi yapmamanız protezinizi kullanmanızı zorlaştıracaktır. Çünkü protez bantları zaman içerisinde gevşeyecek ve yapışkan özelliğini yitirecektir. Bu nedenle bakımlarınızı aksatmadan yapmanız oldukça önemlidir.

Protez Saç Bandı Nasıl Çıkarılır?

Protez kullanıcılarının ve protez kullanmak isteyenlerin en çok merak ettiği sorulardan biri de protez bantlarını nasıl çıkaracakları. Saç protezi bantlarını çıkarmak oldukça kolay. Yalnızca çözücü madde olan solventi sıkmanız ve biraz beklemeniz gerekiyor. Protez bantları bu solvent yardımıyla hızlıca çözünecek ve kolayca çıkacaktır.

Protez saç bandı kaç günde bir çıkarmak gerekir gibi tüm sorularınız için bize ulaşmanız mümkün. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak, sorularınızı sormak ve bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayınız. Bizi Facebook sayfamızdan da takip etmek için ise buraya tıklayınız. Protez saçlar ve protez saç bakımlarıyla ilgili tüm hizmetlerimizi sizin için web sitemizde sunuyoruz. Tüm soru ve sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.