Protez Saç Ne Kadar Dayanır?

Protez Saç Ne Kadar Dayanır Sorusunu Anlatan Blok Yazısı Görseli

Çekici ve güzel görünmenin yolu canlı, sağlıklı saçlara sahip olmaktan geçer. Ancak günümüz koşullarında birçok kişi beslenme alışkanlıkları, hastalık ve hastalıklara bağlı ilaçlar, genetik faktörler ve maalesef ilerleyen yaş gibi etkenler sonucu saç dökülmesi ve kellik sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Kişinin sosyal psikolojisi üzerinde büyük ve önemli etkileri olan bu soruna çözüm ise protez saç. %100 doğal görünümlü Saç protezi uygulaması ile yüz binlerce kişi çözüm buluyor. Bu çözümü tercih edeceklerin en çok sorduğu soru ise protez saç ne kadar dayanır sorusu.

Tamamen kozmetik bir uygulama olan saç protezi, saç dökülmesinin yaşandığı bölge için özel tasarlanmaktadır. Uzmanlar kişinin kendi saçının tüm özellikleri göz önünde bulundurarak protezi hazırlar. Saç dökülmesi yaşanan bölgeye medikal stabilizatör ve solüsyonlar ile Protez ünitesi sabitlenerek tamamlanmaktadır. Bu uygulama ile kişi dökülen saçlarını ve özgüvenini yeniden kazanacaktır. Hem kullanım kolaylığı hem de rahatlık ve sağladığı %100 doğal görünüm açısından saç protezi tüm yöntemler arasında en sağlıklı yöntemdir. Ayrıca kaliteli ve en kolay saç dökülmesi tedavisi yöntemidir.

Protez saç cerrahi bir yöntem değildir. Ayrıca kaliteli ve doğal olmasıyla birçok avantaj sunar. Ancak protez kalıcı bir yöntem olmadığı için zaman zaman yenilemek ve bakım yapmak gerekir. Protez yaptıracak kişiler bu nedenle protez saç ne kadar dayanır sorusunu merak etmektedir.

Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

Saç Protezi yaptırmayı düşünen kişilerin aklına gelen ilk sorulardan biri protez saç ne kadar dayanmaktadır sorusudur. Öncelikle Protez Saçın kozmetik bir uygulama olduğunu unutmamak önemlidir. Bu nedenle uygulama sonrasında uzman tavsiyelerine ve kullanım kurallarına kesinlikle uyulması gerekmektedir. Protez saç kişiye özel bir yöntem olduğu için kişisel bakım alışkanlıkları, yaşadığı ve çalıştığı ortamın fiziksel koşulları, protez ünitenizin periyodik bakımına gösterdi özen gibi bir takım faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle saç protezine kesin bir ömür vermek mümkün değildir.

Yüksek kalite standartlarına sahip iyi bir protez saçın ömrü ortalama 1,5 – 2 yıl olmaktadır. Ancak bu sürenin uzaması veya kısalması tamamen yukarıda sayılan unsurlara gösterilen özen ve dikkate bağlıdır. Ayrıca protez tipine göre de kullanım ömrü farklılık gösterir. İşte protez saç tipleri ve kullanım süreleri:

  • Tek Kullanımlık Protez Saç: Bu ürünler tek kullanımlık olup, kişinin kullanım alışkanlıklarına göre yılda 12, 18 veya 24 adete kadar kullanılabilmektedir.
  • Doğal Görünümlü Protez Saçlar; Bu protez saçlar sistem ve altyapı özellikleri açısından 6 – 12 – 18 ay arası kullanıma uygundur . Bu sürelerin uzaması veya kısalmasında en önemli etken kişinin kullanım alışkanlıklarıdır.
  • Tıbbi statüde kabul edilen ve genellikle hastalıklar sonucu görülen tedaviler (kemoterapi vb..) sonucu saç dökülmesinde kullanılan özel altyapılarla tasarlanmış protezler: Diğer protez saçlardan en büyük farkı kullanılan alt yapıların medikal özellikleridir. Kullanımı son derece kolay ve sağlıklı ve rahatlık tartışılmaz.

Protezin Ömrünü Artıracak İpuçları

Öncelikle saç protezi seçerken size en uygun olanını seçmeniz gerekir. Protez saç ne kadar dayanır sorusunun cevabı da bu uyumdan etkilenecektir. Web sitemizdeki tüm protez saçlar uzun ömürlüdür ve içlerinden dileğinizi seçmeniz mümkündür.

Protez saçınızı dikkate alarak kişisel bakım alışkanlıklarını yeniden düzenlemeniz oldukça önemlidir. Saç protezi için özel olan kozmetik ve tarak dışında herhangi bir yabancı madde kullanmamaya dikkat etmeniz de protez saç ne kadar dayanır sorusunu olumlu etkileyecektir.

Saç protezinin ömrünü etkileyen en önemli faktör ise kalite faktörüdür. Protezinizin uzun süre dayanmasını istiyorsanız kaliteli seçimler yapmalısınız. Bizi tercih ederek en kaliteli protez saçlara en kısa yolda ulaşmanız mümkün. Web sitemizde sizlere birçok çeşit saç protezi sunuyoruz. Kaliteli ve uzun ömürlü protezlerimizle sizlere en doğal ve en iyi görünümü sağlıyoruz. Ayrıca online alışverişin tüm avantajlarını sizlerin önüne seriyoruz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız. Facebook sayfamızı ziyaret etmek için buraya tıklayınız.