Protez Saçın Avantajları Nelerdir?

Protez Saçın Avanlajlarını Anlatan Blok Yazısı Görseli

Protez saçlar şu sıralar oldukça popüler. Birçok kişi saç dökülmesinin getirdiği kellik problemine protez saç ile çözüm buluyor. Oldukça doğal görünen ve kolay bir kullanım sunan bu protezler her geçen gün popülerliğini biraz daha arttırıyor. Protez saçın avantajları da kullanıcılar tarafından sıklıkla konuşulan konular arasında.

Protez saçlar hem kadınlar hem de erkekler için oldukça uygun. Bakımlarını yapabilecek ve 12 yaşından büyük herkes protez saç kullanabiliyor. Bu da protez saçın popülerliğini arttıran durumlardan bir tanesi. Ayrıca kişiye özel olarak üretilen protez saçlar, dışarıdan bakıldığında da kesinlikle anlaşılmıyor. Protez saçın avantajları bunlarla da kalmıyor. İşte protez saçı tercih etmenizi sağlayacak nedenler.

1- Protez Saç Cerrahi Bir İşlem Değildir

Saç ekimi gibi medikal tedaviler kelleşme sorunu için kesin çözüm sunsa da birçok kişi bu tedavilerden çekinmektedir. Özellikle iğne korkusu olan ve cerrahi işlemden çekinen kişiler için protez saç uygun bir çözümdür. Protez saç tamamen kozmetik bir işlemdir ve geri döndürmek de oldukça kolaydır. Kaliteli bir protez saç tercih ettiğinizde sorun yaşamadan uzun süre bu saçı kullanabilirsiniz. Ancak yine de psikolojik olarak rahat etmezseniz protezinizi kolayca çıkarabilirsiniz.

2- Protez Saç Sağlığa Zararlı Değildir

Protez saçın avantajları arasında sağlık için herhangi bir zarar oluşturmaması da yer almaktadır. Saç protezleri tamamen doğal insan saçı kullanılarak hazırlanır. Protez saçın tabanında kullanılan ürünler de cilde zarar vermeyen yapıdadır. Bunun yanında protez saçı yapıştırmak için kullanılan protez saç bantları da dermatolojik testlerden geçmiş cilde dost ürünlerdir.

3- Protez Saç Doğal Bir Görünüm Sunar

Doğal görünüm birçok kişi için ilk sıralarda yer almaktadır. Peruk gibi sentetik materyallerin aksine protez saç oldukça doğal bir görünüm sunar. Doğal insan saçından yapılan protez saçlar kişiye özel tasarlanarak kişinin kendi saçı gibi görünür. Ayrıca protez saçları dışarıdan bakan bir kişinin fark etmesi de mümkün değildir.

4- Protez Saç Hava Ve Su Temasını Kesmez

Protez saçın avantajları arasında hava ve su teması sağlaması ve bu sayede saç derisinin sağlığını koruması da yer almaktadır. Saç protezlerinin tabanında kullanılan tül ve mono taban sistemleri geçirgen yapıları sayesinde saç derisinin hava ve su temasını kesmez. Bu sayede saç derisi sağlıklı kalır ve alttaki gerçek saçlar uzamaya devam eder.

5- Protez Saç Uzun Süreli Bir Kullanım Sunar

Protez saçları ortalama 1 yıl gibi bir süre kullanmak mümkündür. Hatta düzenli bakım yaptığınızda ve doğru şekilde kullandığınızda bu süre 2 yıla kadar uzamaktadır. Yani kaliteli bir protez saç sistemi tercih ettiğiniz zaman onu uzun süreli kullanmanız mümkündür.

6- Protez Saç Günlük Yaşamı Kısıtlamaz

Protez saçın avantajları arasında günlük yaşamda herhangi bir kısıtlama olmadan rahat bir şekilde kullanılmaları da yer almaktadır. Günlük yaşamınızda yaptığınız her aktiviteyi protez saçlarınızla da yapmanız mümkündür. Protez saçlarınıza duş alabilir, spor yapabilir, havuza ve denize girebilirsiniz. Saç protezleri bu aktivitelerden zarar görmez.

7- Protez Saça Kolayca Şekil Verilebilir

Tıpkı doğal saçlarda olduğu gibi protez saçlarda da kolayca şekil vermek mümkündür. Protez saçlara özel olan şekillendirici ürünler ile protezinizin yapısını bozmadan kolayca şekillendirebilirsiniz. Ayrıca saçınızı kurutmak için fön makinesi de kullanabilirsiniz.

8- Protez Saçın Bakımı Kolaydır

Protez saç bakımları birçok kişi için soru işareti olsa da aslında bu bakımları yapmak oldukça kolaydır. 2 veya 4 hafta arası yapacağınız protez saç bakımları hem protezinizin uzun ömürlü olmasını sağlayacak hem de kaliteli görünümünü uzun süre korumasına yardımcı olacaktır.

9- Protez Saçları İnternetten Satın Alabilirsiniz

Protez saçın avantajları arasında en öne çıkanlardan biri de protez saça ulaşmanın kolay olmasıdır. Türkiye’nin her yerinde bulunan protez saç merkezlerinden kolayca protez saç hizmeti alabilirsiniz. Ancak bizim sizin için daha pratik bir çözümümüz var. Bu da tabi ki internet alışverişi.

İnternet alışverişi günümüzde sıklıkla kullanılıyor. Bu nedenle Saçlı Ol Saç Market olarak biz de kolay ve pratik olan internet alışverişini protez saç sektörüne taşıdık. Web sitemizi kullanarak oturduğunuz yerden kolayca protez saç satın alabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayabilirsiniz. Bizi Facebook sayfamız üzerinden takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.