Protez Saç Bakım Seti

Protez Saç Bakım Setlerini Anlatan Blok Yazısı Görseli

Saç dökülmesi ve kelleşme günümüzde hem kadınlar hem de erkekler için oldukça büyük bir problem. Özellikle de erkekler için büyük bir problem olan kelleşme, hem estetik hem de psikolojik olarak oldukça olumsuz sonuçlar doğuruyor. Bu sorunun elbette ki çözümleri var. Bu çözümlerden de bir tanesi protez saçlar. Birçok kişi protez saç ve protez saç bakım seti ile kellik sorununa çözüm bulmakta.

Protez saçları hem protez saç merkezlerinden hem de internetten almak mümkün. Özellikle de internetten protez saç almak oldukça avantajlı. İnternet alışverişinin tüm avantajları protez saçlar söz konusu olduğunda da sizlerle beraber. Saçlı Ol Saç Market olarak biz de sizlere birçok çeşit protez saç sistemini web sitemizde sunuyoruz. Ayrıca protez saç bakım seti fırsatlarımızla da tüm bakım ürünü ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Protez Saç Bakım Seti İçerisinde Neler Bulunur?

Protez saçlar düzenli bakım isteyen ürünlerdir. Yaklaşık 2 haftada bir düzenli olarak yapacağınız bu bakımlar ile saç protezinizin ömrünü uzatabilir ve kaliteli görünümünü korumasına yardımcı olabilirsiniz. Yapacağınız bakımlarda protez bantı, çözücü solventler, protez şampuanları, proteze özel taraklar ve şekillendiriciler kullanırsınız. Bakım seti içerisinde de tüm bunlar bulunmaktadır.

Çözücü solventler protezinizi kafanızdan çıkarmanız için gereklidir. Protezi kafadan çekerek çıkarmaya çalışmak son derece zararlıdır. Bunun yerine çözücü solventleri kullanarak nazikçe çıkarmanız gerekir. Çözücü solventi önce protezin ön kısmındaki tülün altından sonra da protezin orta kısmına saçlı derinin üzerinden sıkarak bir miktar beklersiniz. Daha sonrasında protezi çıkarmanız oldukça kolay olacaktır.

Protez bakım seti içerisinde bulunan protez saç bantları ise protezi yeniden kafa derinize yapıştırmaya yarar. Protezi çıkarıp saç derinizi de hazırladıktan sonra yapacağınız işlem protezi tekrar kafanıza yerleştirmenizdir. Bu işlem için de gereken ürün protez saç bantlarıdır. Protez saç bantları bir taraftan saç derinize bir taraftan da proteze yapışarak protezi kafa derinize sabitler.

Protez şampuanları ve şekillendirici ürünleri ise protezinizi temiz ve düzgün tutmanıza yarar. Protezinizi temizlerken ya da şekillendirirken saç protezlerine özgü ürünler kullanmanız oldukça önemlidir. Bu ürünler ile protezinizi uzun yıllar sağlıklı şekilde kullanmanız mümkündür.

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez kullanımına başladığınızda ortalama her 2 haftada bir protez bakımı yapmanız gerekir. Saç protezi bakımı için öncelikle protezi kafadan çıkarmakla başlarsınız. Bunun için çözücü solventleri kullanarak protez saç bantlarını çözüp protezi yerinden çıkarabilirsiniz. Solventi önce protezin ön kısmından tülün altından sonra orta kısmına saçlı derinin üzerinden sıkıp biraz beklemelisiniz. Daha sonra protezi kolaylıkla kafa derinizden çıkarabilirsiniz.

Protezi çıkardıktan sonra kalan yapışkan kalıntılarını bir pamuk ve solvent yardımıyla silebilirsiniz. Sonrasında protezi yeniden yerleştirme aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşamaya geçmeden önce kafa derinizi tıraşlamalı, temizlemeli ve kuru bir hale getirmelisiniz. Sonrasında protez saç bantlarını protezinizin alt kısmına yerleştirebilirsiniz. Sonra bantların üzerindeki koruma bantlarını kaldırıp protezi kafa derinize yerleştirebilirsiniz.

Protez bakımını hızlı ve pratik bir şekilde yapmanız mümkündür. Protez saç bakım seti içerisinde bu bakım sürecinde ihtiyacınız olacak her ürün bulunur. Bu ürünleri set olarak almanız ekonomik olarak da size fayda sağlayacaktır. Web sitemiz içerisinde fırsatlı set ürünleri bulunmaktadır. Ayrıca her türlü protez saç sistemine ve bakım ürününe de web sitemiz üzerinden ulaşmanız mümkündür. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayınız. Bizi Facebook sayfamız üzerinden takip etmek için buraya tıklayınız.