Protez Saç Bakımı Zor Mu?

Protez Saçın Bakımı Zormu Sorusunu Anlatan Blok Yazısı Görseli

Saç dökülmesi birçok kişi için oldukça büyük bir problem. Bu problemin ise birçok çözümü bulunmakta. Saç ekimi gibi cerrahi çözümlerin yanında protez saç gibi daha pratik çözümler de bulunuyor. Protez saçlar birçok kişiye doğal, kaliteli, gerçek saç görünümü sunmakta. Protez saçlar bakımları düzenli yapıldığı sürece uzun süre kullanılıyor. Peki protez saç bakımı zor mu?

Protez bakımı, protez kullanıcılarının düzenli yapması gereken işlemlerden bir tanesi. Bu bakımlar sayesinde protez sağlıklı ve sağlam kalıyor. Protezin bakımlı kalması onun yıllarca kullanılmasını sağlıyor. Saç dökülmesi sorunu yaşayan ve protez çözümünü düşünen birçok kişi bakım konusunda tereddüt ediyor. Ancak protez saç bakımı zor değil. Gerekli adımları izlediğinizde protezinize bakım yapmanız oldukça kolay.

Protez Saç Bakımı Adımları

Protez saç bakımınızı doğru adımları izleyerek kolayca yapabilirsiniz. Bakım sürecinde adımları doğru takip etmeniz ve solvent, protez bandı gibi bakım materyallerini kullanmanız gerekir.
Protez bakımı sürecini protezi çıkarmak ve protezi yeniden yerleştirmek olarak ikiye ayırabiliriz.

Protezi çıkarma işlemi için protez bantlarını çözmek ve yerinden çıkarmak gerekir. Bunun için de solvent kullanılır. İlk olarak solventi protezin ön tül kısmından sıkıp yavaşça kaldırmanız gerekir. Yavaşça kaldırdığınız protezin altında kalan yapışkanlar için de protezin saçlı kısmından solvent sıkın ve biraz bekleyin. En sonunda kafa derinizde ve protezde kalan yapışkanları solvent ve pamuk yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Protezi çıkarma işleminden sonra yeniden yapıştırma işlemine geçebilirsiniz. Bunun için protez bantlarına ihtiyacınız olacak. Protez banlarını proteze yerleştirmekle başlarsınız. Daha sonra bantlardaki korumaları kaldırıp protezi temiz ve kuru kafa derisine yerleştirirsiniz. Bu aşamayla beraber protez saç bakımı tamamlanmış olur. Dilerseniz protezinizi uygun tarakla şekillendirebilirsiniz.

Protez Bakımı Kaç Günde Bir Yapılır?

Protez saç bakımı zor bir işlem değildir. Ancak düzenli olarak tekrarlamak gerekir. Bu süre genel olarak 2 ile 8 hafta arasındadır. Protezinize ne kadar süre aralıklarında bakım yapmanız gerektiği kullandığınız protez çeşidine göre de değişiklik gösterir. Web sitemizdeki her protezin bakımını kolayca yapmanız mümkündür.

Protez saç bakımı için önemli noktalardan biri de kullandığınız ürünlerdir. Bakım sırasında protezin yapısını bozmamak ve saç derinize zarar vermemek için uygun bakım ürünlerini kullanmanız gerekir. Web sitemizde protez saç bakımı için gereken tüm ürünlere ulaşmanız mümkündür.

Protez Saç Bakımında Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Protez saç bakımı zor mu sorusunun yanında en çok sorulan sorulardan biri de protez saç bakımında nelere dikkat edilmesi gerektiğidir. Saç protezi bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri nazik davranmaktır. Saç protezleri oldukça hassastır. Bu nedenle yapılarına zarar vermemek için nazikçe çıkarmanız ve yerine takarken hassas davranmanız gerekir.

Protez bakımında dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise uygun ürünler kullanmaktır. Saç protezi için uygun olmayan ürünler bakım sürecinde olumsuz etki yaratacaktır. Protezin ve saç derinizin olumsuz etkilenmemesi için kullandığınız bakım ürünlerinin uygun ve kaliteli olması gerekir.

Web sitemizde birçok çeşit protezin yanında çok sayıda bakım ürünü de bulunmaktadır. Kendinize en uygun protezi seçtikten sonra uygun bakım ürünleriyle kullanım sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız. Facebook sayfamızı ziyaret etmek için buraya tıklayınız.