Protez Saç Her Gün Çıkarılır Mı?

Protez Saç Hergün Çıkarılır mı Sorusunu Anlatan Blok Yazısı Görseli

Saç protezi saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin en çok tercih ettiği çözümlerden bir tanesi. Protezler oldukça pratik olsa da zaman zaman akıllarda soru işaretleri bırakabiliyor. Protezlerin bakım istediği bilinen bir gerçek. Peki protez saç her gün çıkarılır mı?

Protez bakımları belirli bir düzen gerektirmektedir. Protezin düzenli olarak bazı bakımlardan geçmesi protezin ömrünü de oldukça uzatıyor. Bu bakımların düzenli aralıklarda yapılması gerekiyor. Protez bakımları her ne kadar kolay olsa da uzman kişilerce yapılması önem taşıyor.

Merkezimizde yaptığımız protezler için de bakım oldukça önemli. Kullanıcılarımız için her ne kadar bakımı kolay protezler üretsek de düzenli bakım kullanım ömrü için önem taşımakta.

Protez saç her gün çıkarılır mı sorusu kullanıcılar tarafından oldukça sık merak edilmektedir. Protez saçın her gün çıkarılması hem saç derisine hem de protezin yapıştırılan kısmına önemli ölçüde zarar veriyor. Bu nedenle protezin uzmanlar tarafından çıkarılıp bakımının yapılması gerekiyor.

Protez Saç Neden Çıkarılır?

Protez saçı çıkarmak için bazı nedenler bulunmaktadır. Öncelikle kişi proteze alışamamışsa ya da alerjik bir reaksiyon göstermişse protez saçın çıkarılması gerekir. Ancak bu gibi durumlar çok sık görülmemektedir. Protez saç genellikle bakım yapmak amacıyla çıkarılmaktadır. Merkezimize protez saç bakımı için gelen kullanıcılar için uzmanlarımız özenle ilgi göstermektedir. Protez saç bakım esnasında uzmanlarımız tarafından çıkarılmakta ve yapışkan bantları yenilenerek yeniden yerleştirilmektedir.

Uzmanlarımız tarafından yapılan protez bakımı oldukça kolay ve hızlı bir işlemdir. Protez saç her gün çıkarılmaz ancak 2-8 haftada bir bakım amacıyla çıkarılması uygun olacaktır. Kullanıcının protez saçı evde kendi çıkarmaması gerekir. Protez bakım zamanı gelmiş hastaların merkezimize başvurması gereklidir.

Protez Saç Nasıl Çıkarılır?

Protezin çıkarma yöntemleri protezin nasıl yapıştırıldığına ve çeşidine göre farklılık gösterir. Ancak çıkarma yöntemi nasıl olursa olsun bir uzman tarafından yapılması en doğrusu olacaktır. Protez saç çıkarılırken saç tellerinden çekilmemelidir. Bunun aksine çıkarma sürecinde oldukça narin ve kibar hareketler gerekmektedir.

Protez saç her gün çıkarıldığında ömrü kısalır. Bu durum yalnızca protezin ömrünü ve durumunu etkilemez. Aynı zamanda saç derisine de zarar verir. Bu nedenle her protezin kendine ait bir bakım rutini bulunmaktadır. Kullanıcılar bu rutine sadık kalması ve belirli zaman aralıklarında merkezimize başvurarak protez bakımlarını yaptırması gerekir.

Protez Saçı Herkes Çıkarabilir Mi?

Yapışkan bantlar ya da likitlerle yapıştırılan protez saçları çıkarmak herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Protez saçın çıkarılırken uygun şekilde çıkarılmaması ömrünü etkiler. Ancak bununla da kalmaz. Protezi yanlış şekilde çıkarmak saç derisine de zarar verir. Saç derisinin zarar görmemesi ve protezin ömrünün kısalmaması için protez saçın uzmanlar tarafından çıkarılması en uygundur.

Uzman olmayan kişiler protez saçı çıkardığında saç derisine büyük zarar verebilirler. Yapışkan bantların aniden çıkarılması saç derisinde de deformasyonlar oluşturacaktır. Bu nedenle kullanıcıların protezi kendilerinin çıkarmaması gerekir. Protez saç her gün çıkarılmamalıdır.

Protezlerin bakımı oldukça özeldir. Belirli aralıklarla bu bakımın yapılması protezin ömrünü arttıracaktır. Siz de protezinizin bakım aralıklarını kaçırmadan takip etmelisiniz. Protezinizin bakım zamanı geldiğinde merkezimize başvurarak bakımı yaptırabilirsiniz. Bize ulaşmak için buraya tıklayınız.