Protez Saç Bakımı Evde Yapılır Mı?

Protez Saçın Bakımı Evde Yapılırmı Sorusunu Anlatan Blok Yazısı Görseli

Protez saçlar günümüzde herkes tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Saç dökülmesinin ve kelleşmenin temel sorunlardan biri olarak görüldüğü günümüz dünyasında saç protezlerinin popülerliği de giderek artmakta. Saç protezleri kolay kullanımları, doğal görünümleri, cerrahi işlem gerektirmemeleri ve bunlar gibi birçok sebepten dolayı çok popüler. Protez saçları bakımı iyi yapıldığında uzun süre kullanmak mümkün. Kullanıcılar ise protez saç bakımı evde yapılır mı, nasıl yapılır sorularının cevabını arıyor.

Protez saçlar bakımını düzgün ve düzenli yaptığınız sürece oldukça güzel sonuçlar veriyor. Protezler kişiye özel olarak üretiliyor ve bakımları düzenli yapıldığı sürece 2 yıla kadar kullanılıyor. Saç protezi bakımı yapmak birçok kişinin aklında soru işaretleri oluştursa da oldukça kolay. İşte tüm detaylar…

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez saç bakımı evde yapmak mümkündür. Ancak kullandığınız malzemelere dikkat etmeniz ve adımları iyi takip etmeniz gerekir. Bakım adımlarını doğru şekilde takip ettiğinizde protezinizin ömrü de uzayacaktır. İşte protez saç bakımı sırasında takip etmeniz gereken adımlar:

  • İlk olarak protez saçın ön kısmına solvent sıkıp ve yavaşça kaldırın.
  • Yavaşça kafadan çıkardığınız protezin ardından kalan bant kalıntıları bir pamuk ve solvent yardımıyla temizleyin.
  • Bundan sonraki adım protezdeki bant kalıntılarını temizlemektir. Protezin ön kısmına saçlı taraftan solvent sıkıp ve 3 dakika kadar bekleyin. Ardından yavaş yavaş bandı kaldırın. Bu işlem ile bant çözülmüş ve proteze zarar vermeden çıkarılmış olur.
  • Ardından orta kısımdaki bantlara da aynı işlemi uygulayın. Protezde kalan bant kalıntıları ve yapışkanları ise gazlı bez yardımıyla temizleyin.
  • Bantlarından arınan protezi uygun şampuanlarla 3-5 defa yıkayarak temizleyin.
  • Protez saç kuruduktan sonra bakım işlemini tamamlamış olursunuz ve yeniden yapıştırma işlemine geçmeniz gerekir.
  • Yeniden yapıştırma işleminde bantları öncelikle proteze yerleştirin.
  • Protezi ve bantları temiz ve kuru saç derisine yerleştirerek yapıştırın.
  • Protezi uyguladıktan sonra özel tarama suyu ve özel tarakla protezi tarayarak şekil verebilirsiniz.
  • Protez saç bakımı, evde bu adımları tamamlayarak kolayca yapılmaktadır.

Protez Saç Bakımı Kolay Mı?

Saç protezi bakımı yapmak birçok kişinin gözünü korkutsa da aslında oldukça kolay. Uygun materyallere ve kaliteli bir proteze sahip olduğunuzda bakımı hızlıca yapıp uzun süre protezinizi kullanabilirsiniz. Web sitemizdeki protezlerin tamamı bakımını kolayca yapabileceğiniz protezlerdir. Web sitemizdeki protezlerin tamamı için protez saç bakımı evde kolayca yapılmaktadır. Protezinizin bakımı için herhangi bir protez merkezine gitmeniz gerekmez.

Protez bakımında gerekli solvent, protez bandı gibi materyallere de web sitemizden erişmeniz mümkün. Uygun materyallere sahip olduğunuzda protez bakımı yapmanız da oldukça kolay olacaktır. Web sitemizdeki ürünleri incelemek ve size en uygun olanı satın almak için buraya tıklayınız.

Protez Saç Bakımı Kaç Günde Bir Yapılır?

Protez saç bakımı evde yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de bakım aralıklarıdır. Saç protezleri oldukça hassas materyallerdir. Bu nedenle düzenli olarak bakım yapmak gerekir. Ayrıca bakım sürelerine dikkat etmeniz protezin ömrünün uzun olması açısından da çok önemlidir. Protez bakımı protez çeşidine göre değişiklik göstermekle beraber 2-4 haftada bir yapılmalıdır. Bu aralıkları sabit tutmak ve bakımı aksatmamak oldukça önemlidir.

Protez Saç Bakımında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle bakım yaparken uygun ürünleri kullanmanız oldukça önemlidir. Protez saç bakımı oldukça hassasiyet gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle bakım yaparken hassas ve narin davranmanız gerekir. Çünkü protezin ince tül yapısı bozulmalara oldukça müsaittir. Bunun önüne geçmeniz için bantları çıkarırken, protezi yıkarken, bantları yenilerken oldukça dikkatli davranmanız gerekir.

Protez saç bakımı evde yaparken yukarıda belirttiğimiz adımları takip ettiğiniz sürece sorun yaşamazsınız. Bu adımları sırası ile uygulamanız oldukça önemlidir. Web sitemizde bulunan tüm protez saçların bakımı kolayca yapılmaktadır. Bu nedenle web sitemizde bulunan protezlerden size en uygun olanı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Tüm soru ve sorunlarınız için buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca Facebook sayfamızı ziyaret etmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.