Protez Saç Bakımı Kaç Günde Bir Yapılır?

Protez Saçın Bakımının Kaç Günde Bir Yapılacağını Anlatan Blok Yazısı Görseli

Protez saçlar saç dökülmesi sorunu için oldukça ideal bir çözüm. Kullanımı kolay olan ve oldukça doğal görünen bu saçlar günümüzde de sıklıkla kullanılmakta. Protez saçları doğru bakım ile yıllarca kullanmak mümkün. Protez saç bakımı kaç günde bir yapılır sorusu ise kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen bir soru.

Saç protezi kullanıyorsanız düzenli bakım yapmanız gerekir. Düzenli bakım yapmak hem protezin ömrünün uzun olmasını sağlayacak hem de kaliteli görünümü koruyacaktır. Bakım yapmak bazı kişilerin gözünü korkutsa aslında oldukça kolaydır. Protez bakımı süreci doğru bakım ürünleriyle hızlıca ve kolay bir şekilde yapılabilir.

Protez Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç protezi kullanıcıları için bakımın nasıl yapılması gerektiği konusu oldukça önemlidir. Protez saç bakımı için önce protezi çıkarmak gerekir. Çıkarma işlemi için ise çözücü solventi ön kısımlardan tülün altından sıkarsınız. Daha sonra protezin ortalarında da saçlı taraftan solvent sıkıp biraz bekleyip protezi kaldırmaya başlayabilirsiniz.

Protezinizi tamamen çıkardıktan sonra kalan yapışkan kalıntılarını solvent ve pamuk yardımıyla temizleyebilirsiniz. Protezi tamamen çıkardıktan sonra geri yapıştırma aşamasına geçmek gerekir. Bunun için de protez bantlarını proteze yerleştirirsiniz. Sonrasında bantların üzerindeki korumayı kaldırarak protezi tekrar kafanıza yapıştırabilirsiniz. Ancak bu işlemi yapmadan önce protezin düzgün durması için kafanızı tıraşlamalısınız. Ayrıca kafa derinizin temiz ve kuru olmasına da özen göstermelisiniz.

Protez Saç Bakım Sıklığı Nasıl Olmalı?

Yukarıda da anlattığımız gibi protez saça bakım yapma işlemi aslında oldukça basit. Ancak bu işlemi bir kere yapmak tabi ki de yetmiyor. Düzenli ve sürekli olarak bu bakımları yapmak gerekiyor. Peki protez saç bakımı kaç günde bir yapılır?

Protez saç bakımı yaklaşık 2 haftada bir yapılmalıdır. Daha uzun süre bakım yapmadığınız durumlarda protezin altından uzayan saçlarınız görüntüyü bozacaktır. Ayrıca protezin kaliteli görünümünü koruması ve uzun ömürlü olması için de bu bakımların önemi büyüktür. Protez saçınızı düzenli ve doğru yapacağınız bakımlarla uzun süre kullanmanız mümkündür.

Protez Saç Bakımı Yaparken Hangi Malzemeler Kullanılır?

Bakım işlemi oldukça pratiktir. Ancak bu işlem sırasında protez bakımına özel malzemeler kullanmanız gerekir. Bunlardan ilki çözücü solventlerdir. Çözücü solventler protez bandının eriyip protezin kafadan kolayca çıkmasını sağlar. Protez bakımı için olmazsa olmaz bir üründür.

Bakım aşamasında kullanacağınız diğer bir ürün ise protez bantlarıdır. Protez bantları çıkardığınız saç protezinizi yeniden takmanız için gereklidir. Çift taraflı olan bu bantların bir tarafı proteze bir tarafı ise saç derisine yapışır. Bu sayede protez kafa derisinde sabit bir şekilde kalır.

Protez bakımda kullanacağınız diğer ürünler ise protez şampuanları ve şekillendirici ürünlerdir. Protez şampuanları proteze özel olarak üretilmiştir. Bu ürünlerle protezi temiz ve düzgün tutmak mümkündür.
Protez saç bakımı malzemeleri ve protez saç sistemleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Web sitemizde sizlere birçok protez saç sisteminin yanında bakım ürünlerini de sunmaktayız. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayınız. Bizi Facebook sayfamız üzerinden takip etmek için buraya tıklayınız.