Protez Saç Kaç Ay Kullanılır?

Protez Saç Kaç Ay Kullanılır Sorusunu Anlatan Blok Yazısı Görseli

Bir erkek için protez saç kullanmak, saç ekimi ameliyatı ile karşılaştırıldığında uygun maliyetli, verimli ve risksiz bir seçenektir. Protez saç ürünlerimiz doğal görünür, rahattır ve kendi saçlarınız gibi şekillendirilir. Saç protezi yöntemi, saç dökülmesi karşısında bile görünümünüzü yeniden keşfetmenin kolay bir yolunu sunar. Ancak kullanım süreleri kısıtlıdır. Peki protez saç kaç ay kullanılır? Ve ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz bir şey var mı? İşte bu çok önemli soruları cevaplıyoruz.

Protez Saç Ortalama Ömrü

Saç protezinin kullanım ömrü, temel tipi, malzemesi, kalitesi, temizliği ve bakımı dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır. Yaşam tarzınız da protez saç kalitenizi ve ömrünü etkileyecektir. Genel bir kural olarak, protez saç sistemleri 6 ila 10 ay sürer, ancak bant veya sıvı yapıştırıcı çok daha hızlı bozulma eğilimindedir. Yapıştırma yenilemesi ve yeniden takma genellikle her 6 ila 8 haftada bir gereklidir.

Yine günlük yaşam tarzınız saç sistemi yapıştırıcınızı ne sıklıkla değiştirmeniz gerektiğini etkiler. Örneğin bir yüzücüyseniz klorlu veya tuzlu suya maruz kalmak, kafa derisi ve saç parçası arasındaki bağı etkileyecektir. Düzenli spor salonu veya sauna kullanıcılarında, aşırı terleme, yapıştırıcının kafa derisi üzerindeki kavramasını gevşetir. Bu nedenle saç sistemlerinin daha sık yeniden takılması gerektiğini de unutmamaları gerekir.

Sentetik veya İnsan Saçı Sistemleri Daha Uzun Ömürlü mü?

Sacliol.com olarak, hem sentetik saçlarda hem de insan saçında birkaç çarpıcı sistem stili kullanıyoruz. Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Ancak protez saç kaç ay dayanmaktadır sorusu söz konusu olduğunda doğal saçlı sistemler sentetik olanlara üstünlük kurmaktadır.

Saç Protezini Değiştirme Zamanının Geldiğini Nasıl Anlayabilirim?

Bir saç parçasının ömrünü etkileyen birçok faktör nedeniyle, protez saç değiştirme zamanının geldiğini söyleyen işaretlere dikkat etmek oldukça önemlidir. Zamanla saç sisteminin durumu değişecektir. Ayrıca, özellikle belirli bir görünüme sahip sentetik bir saç parçasıysa, saçınıza şekil vermek daha zor olacaktır. Protez saçın ömrü de kullanım şeklinize göre değişiklik gösterecektir.

Saçlarınız doğal ve sağlıklı görünmesi için kullandığınız ürünlere rağmen eskisi gibi parlamıyorsa yenileme zamanı geldiğini düşünmelisiniz. Saç parçanızın dokusu da zamanla bozulacaktır. Kılların uçları yıpranacak, peruğun lifi normalden daha kuru veya kıvırcık görünecektir. Ayrıca saç dökülmeleri de görülecektir. Saç sisteminizin kendisi, ömrünün sonunu size işaret edecektir. Zaman geçtikçe, sık sık aşınma nedeniyle gevşemesi ve gerilmesi muhtemeldir.

Protez Saç Sisteminin Daha Uzun Süre Dayanmasını Sağlayabilir Misiniz?

Saç sisteminizin durumunu korurken, her şey ona nasıl baktığınızla ilgilidir. Bir uyku başlığında veya ipek bir yastık kılıfında uyumayı deneyin. Bu yıpranmaya, dolaşmaya ve kırılmalara neden olan sürtünmeyi azaltmaya yardımcı olacaktır. Protez bakımında ayrıca doğal serum ve nemlendiriciler kullanmanız gerekir. Protezi yıkarken kullandığınız şampuan da özel olmalıdır. Saçınızı şekillendirirken, bunu güvenli fırça ile yaptığınızdan emin olun. Isınan şekillendirme aletleri sentetik peruklara zarar vermektedir. Ancak insan saç sistemlerinde kolaylıkla kullanmak mümkündür.

 Ancak Cosmopolitan yazarlarının açıkladığı gibi, protez saçınızı en iyi durumda tutmak için dikkatli olmalısınız:

 “Bu peruklara kendi saçlarınız gibi davranmalısınız.”

Protez bakımı ve protez saç hizmetlerimiz hakkında hizmet almak istiyorsanız buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.