Protez Saç Mı Saç Ekimi Mi?

Protez Saç mı Saç Ekimimi Yaptırmak Lazım Sorusunu Anlatan Blok Yazısı Görseli

Saçlarda dökülme ve seyrekleşme özellikle de erkekler için büyük bir problem. Bu soruna çözüm arayan birçok insan da protez saç mı saç ekimi mi sorusuyla karşı karşıya kalıyor. İkisi de birbirinden farklı olan ve iyi sonuçlar doğuran bu iki işlemin avantajları ve dezavantajları da farklılıklar içeriyor. Bu iki seçenek arasında seçim yapacak olanlar ise birçok soru ile karşılaşıyor.

Günümüzde saç dökülmesi sadece erkekler için değil kadınlar için de büyük bir sorun. Saç güzelliği hem kadınlar hem erkekler için büyük önem arz ediyor. Dış görünüşü bütünüyle etkileyen saçlar için herhangi bir dökülme sorunu oldukça can sıkıcı olabiliyor. Hem estetik açıdan hem de psikolojik açıdan sorun yaratan saç dökülmesinin saç ekimi ve protez saç gibi çözümleri bulunuyor.

Protez Saç Nedir?

Saç dökülmesinin getirdiği kelleşme problemlerinin çözümlerinden biri olan protez saç şu sıralar oldukça popüler. Protez saçlar farklı materyallerden oluşan hava ve su geçirgen bir taban sistemi üzerine doğal saçların yerleştirilmesi ile üretiliyor. Kişiye özel olarak üretilen protezler doğal bir görünümü cerrahi bir işleme gerek duymadan sunuyor.

Protez saç oldukça hızlı ve pratik bir çözümdür. Saç ekiminin komplikasyonlarından çekinen kişiler gönül rahatlığıyla protez saç sistemlerini tercih edebilirler. Ayrıca oldukça doğal görünmesi de protez saçın avantajlarındandır. Ancak protez saç saç ekimi gibi kalıcı bir çözüm değildir. Uzun kullanım sürelerine rağmen protez saçların zaman zaman değiştirilmesi gerekir. Yani protez saç mı saç ekimi mi sorusuna cevap ararken hem avantajları hem de dezavantajları göz önünde bulundurmak gerekir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi protez saçın aksine cerrahi bir işlemdir. FUE, DHI gibi yöntemlerle yapılan saç ekimi işleminde saçın arkasından alınan sağlıklı saç kökleri saçsız bölgelere ekilir. Uygulama süresince greft toplama, kanal açma, ekim yapma gibi süreçler bulunmaktadır. Tüm saç ekimi süreçleri bir uzman tarafından tıbbi bir merkez içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Saç ekimi işleminde kişinin kendi saçları kullanılmaktadır. Bu nedenle sonuçlar da kişinin kendi saçı niteliğindedir. Saç ekiminin en büyük avantajı kalıcı bir çözüm olmasıdır. Ancak cerrahi bir işlem olması nedeniyle herkes için uygun bir çözüm değildir. Protez saç mı saç ekimi mi ayrımında bu noktalar oldukça önemlidir.

Hangisini Tercih Etmeli?

Saç dökülmesi sorununa iki çözüm arasında tercih yapmak için hem avantajları hem de dezavantajları beraber değerlendirmek gerekir. Öncelikle riskler ve komplikasyonlar söz konusu olduğunda saç protezi çok daha risksiz bir tercihtir. Ancak risksiz olmasının yanında kısa süreli bir çözümdür. Saç ekimi ise kalıcı bir çözümdür.

Saç protezi yaptırmaya karar verdiğinizde 1 gün içerisinde yeni saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Ancak saç ekimi çok daha kompleks ve uzun zaman alan bir süreçtir. Saç ekimi işleminden sonra yeni saçlarınızın çıkması 6 ayı bulacaktır.

Saç ekimi işlemi cerrahi bir işlemdir. Birçok kişi bu işlemden çekinse de profesyonel bir hekim tarafından yapıldığında sorun çıkmayacaktır. Protez saç işlemi ise daha az riskli bir işlemdir. Doğallık açısından kıyas yapıldığında ise saç ekimi kişinin kendi saçının kullanıldığı için oldukça doğal sonuçlar ortaya çıkar. Protez saçta ise yine kaliteli tercihlerde doğal sonuçlar ortaya çıkarır.

Protez saç mı saç ekimi mi sorusu kişiden kişiye göre cevabı değişebilen bir sorudur. Her iki yöntemin de kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Ancak daha hızlı ve risksiz bir tercih yapmak isteyen kişiler için protez saç ideal bir çözümdür. Biz de Saçlı Ol Saç Market olarak sizlere protez saç hizmeti sunmaktayız. Web sitemizde bulunan protez saç sistemlerini inceleyerek size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayınız. Bizi Facebook hesabımızdan takip etmek için buraya tıklayınız.