Protez Saç Uygulama Aşamaları

Protez Saç Uygulama Aşamalarını Anlatan Blok Yazısı Görseli

Saç dökülmesi problemleri mi yaşıyorsunuz? Öyleyse sizin için en uygun çözümlerden biri protez saç uygulamaları. Doğal insan saçı kullanılarak üretilmiş olan protez saçlar kafa derisine yapışarak tıpkı kendi saçınızmış gibi görünüyor. Saç ekimi gibi cerrahi olmayan ancak doğal görünümü ile kullanıcıları memnun eden bir yöntem. Bu nedenle de oldukça sık tercih ediliyor. İşte sık tercih edilen ve bir o kadar da merak edilen protez saç uygulama aşamaları…

Bilgilendirme

Bu aşama protez saç kullanmak isteyen kişinin bilgilendirilmesini içeriyor. Protez saçın kullanım önerileri, avantajları, dezavantajları, bakım süreçleri ile ilgili tüm detaylar uygulayıcı tarafından kullanıcıya aktarılır. Protez saç kullanıcısı için bu aşama oldukça önemlidir. Çünkü bu aşamada kullanıcı karar alacak ve protez saça hazırlanacaktır.

Ölçülendirme

Ölçülendirme aşaması protez saçın kullanıcıya tam olarak uyması için oldukça önemlidir. Protez saçlar tam uyum sağlaması gereken ürünlerdir. Bu nedenle ölçülendirme aşamasında doğru ilerlemek gerekmektedir. Bu aşamada saçın ne kadarlık bir kısmının döküldüğü, saçın kalınlığı, rengi, yapısı oldukça önemlidir. Protez saçlar tüm başı kaplayabileceği gibi belirli bir bölümle de sınırlı olabilir. Protez saçın uygulama aşamaları arasında ölçülendirme aşamasının önemi büyüktür.

Saçı Yerleştirme

Saçı yerleştirme aşaması ise kullanıcının sonuçları görmeye başlayacağı aşamadır. Özel solüsyonlar ve yapışkanlar yardımıyla protez saç yerleştirilmektedir. Protez saç yerleştirme aşaması protez saçın uygulama aşamaları için son aşama değildir. Bu aşama protezin başa tutunmasını sağlar.

Tasarım

Tasarım aşaması kullanıcı için son aşamadır. Bu aşamada kullanıcı sonuçları görür ve protez saçı ile bütünleşir. Kişinin yüzüne uygun doğru protez saç kesimi ve şekillendirici ürünler ile sonuç oluşmuş olur. Ancak tasarım aşamasının profesyonel kişilerce yapılması oldukça önemlidir. Çünkü nihai sonucu verecek olan bu aşamada protezin kişinin yüzüne uyması sağlanır.

Bir protez saç merkezine gidip protez saç yaptırmak istediğinizi söylediğinizde protez saç uygulama aşamaları bu şekilde ilerler. Ancak protez saç uygulamasını evde yapmak da mümkündür. Web sitemiz üzerinden buraya tıklayarak sipariş edeceğiniz protez saçlarınızı evde yerleştirip yapıştırabilirsiniz. Protez saçınıza protez saç bantlarınızı taktıktan sonra koruma kılıfını çıkarıp protezi kafanıza yapıştırabilirsiniz.

Evde protez saç uygulamasında dikkat etmeniz gereken nokta tasarım aşamasıdır. Protezi ilk taktığınızda size uyacak şekilde kesilip şekillendirilmesi gerekir. Bu uygulama profesyonel kişiler tarafından yapıldığında iyi sonuç verecektir. Bu nedenle protez saçınızı kendiniz yerleştirseniz dahi tasarım aşamasında bir profesyonelden yardım almanız gerekir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bizi Facebook sayfamız üzerinden takip etmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.